Category: pokoje przy termach

Geotermia w Bańskiej Niżnej

Bańska Niżna to wieś w gminie Szaflary przez miejscowość przechodzi łącząca Kraków z Zakopanem droga krajowa nr 47, będąca częścią zakopianki. Bańska Niżna składa się z następujących przysiółków: Topory, Warwasy, Za Potokiem, Brzyzek, Kantorówka, Migle, Brzeg, Hodówka oraz z głównej części wsi leżącej przy ulicy Papieskiej.

Bańska Niżna to pierwsze w Polsce wsią ogrzewaną wodą geotermalną. To początek lat 80. prowadzono badania mające na celu wykrycie złóż ropy naftowej, jednak trafiono na ciepłą wodę. Również kolejna miejscowość leży blisko odwiertu a jest to Biały Dunajec, ale na ogrzewanie zdecydowała się Bańska Niżna. Od 1993 roku stopniowo podłączano kolejne  domy, a skończono około 1995 r., gdy podłączono większą część obszaru wsi.

Rok 2008 przyniósł otwarcie a położonego przy drodze tzw. 'zakopiance’ kompleks basenów (otwartych i krytych) zwanych 'Termy Szaflary’ o powierzchni 985m2 zasilanych wodą termalną z miejscowego odwiertu. Po tym wydarzeniu nastąpił kolejny rozwój bazy noclegowej wokół term w Szaflarach.

Termy w Chochołowie od kilku lat już otwarte. Nowoczesny kompleks basenowy w Tatrach

Z wielką radością informuję, że już w połowie 2014roku zostanie oddany do użytku nowy kompleks basenów w Chochołowie. Baseny w Chochołowie to wielka promocja regionu Doliny Chochołowskiej.

Już teraz można zauważyć duże poruszenie w przygotowaniu dobrej bazy noclegowej na przyjęcie nowych Turystów przybywających nie tylko do Doliny Chochołowskiej ale też Basenów termalnych. Nowe pokoje na pewno dają większy komfort odpoczynku Turystom przy dolinie i termach.