Zapraszamy Gości indywidualnych i grupy zorganizowane na Święta, Sylwestra, Ferie, Majówkę, Weekendy i Wakacje i pozostałe weekendy!!!
Baseny Geotermalne – fajne miejsce!
Region, w którym leży Bańska należący do Pogórza Podhalańskiego nosi nazwę Skalnego Podhala. Największym wzniesieniem na obszarze wsi jest „ Świerków Wierch”, około 800 m. wysokości. Ze szczytu rozpościerają się piękne widoki na Tary i Podhale. Jest to idealne miejsce na cichy i spokojny wypoczynek.
Bliskość Zakopanego i Nowego Targu sprzyja rozwojowi wsi oraz turystyki. Liczne szlaki turystyczne oraz bliskość głównych atrakcji Podhala sprawia, że Bańska jest często odwiedzana przez turystów.
Gospodarstwo, do którego chcemy Państwa zaprosić znajduje się w środkowej części wsi, skąd roztacza się przepiękna panorama TATR POLSKICH i SŁOWACKICH.
Bańska Niżna już ma super kompleks basenowy i nie tylko!
Baseny Gorący Potok łączy Szaflary oraz Bańską Niżną a do tego 'płynie’ w bliskim sąsiedztwie (ok. 60m) od basenów w Szaflarach – 'Termy Podhalańskie’.
Nowy kompleks w Bańskiej Niżnej posiada;
Baseny kompleksu wybudowano z kamienia i drewna!
Bańska Niżna to wieś w gminie Szaflary przez miejscowość przechodzi łącząca Kraków z Zakopanem droga krajowa nr 47, będąca częścią zakopianki. Bańska Niżna składa się z następujących przysiółków: Topory, Warwasy, Za Potokiem, Brzyzek, Kantorówka, Migle, Brzeg, Hodówka oraz z głównej części wsi leżącej przy ulicy Papieskiej.
Bańska Niżna to pierwsze w Polsce wsią ogrzewaną wodą geotermalną. To początek lat 80. prowadzono badania mające na celu wykrycie złóż ropy naftowej, jednak trafiono na ciepłą wodę. Również kolejna miejscowość leży blisko odwiertu a jest to Biały Dunajec, ale na ogrzewanie zdecydowała się Bańska Niżna. Od 1993 roku stopniowo podłączano kolejne domy, a skończono około 1995 r., gdy podłączono większą część obszaru wsi.
Rok 2008 przyniósł otwarcie a położonego przy drodze tzw. 'zakopiance’ kompleks basenów (otwartych i krytych) zwanych 'Termy Szaflary’ o powierzchni 985m2 zasilanych wodą termalną z miejscowego odwiertu. Po tym wydarzeniu nastąpił kolejny rozwój bazy noclegowej wokół term w Szaflarach.